DZIEŃ ZIEMI 2021

Przywróć naszą Ziemię!

W tym pandemicznym roku szkolnym, obchody Światowego Dnia Ziemi, jakie przypadały na 22 kwietnia, miały w naszej szkole inny charakter niż zazwyczaj. Uczniowie wraz z wychowawcami klas oraz innymi nauczycielami, wzięli udział w pogadankach na temat obecnych, największych zagrożeń dla naszej planety.

Najstarsi uczniowie szkoły, wzięli udział w zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, cyklu wirtualnych spotkań, dotyczących ochrony klimatu, jako dostępnych on – line webinarium. Wykłady: „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” i „Co mogę zrobić dla klimatu?”  oraz zajęcia warsztatowe, zwracające uwagę na problem marnowania żywności czy „ubraniowy”, podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody, okazały się najciekawszymi dla młodzieży.

Uczniowie także, mieli kolejną okazję bezpośrednio pomóc naturze poprzez kolejną edycję sprzątania najbliższej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem lasów, gdzie śmieci (niestety!) nigdy nie brakuje.

22 kwietnia, był także dniem startowym, powrotu akcji prowadzonej przez długi czas w szkole – ponownego zbierania makulatury przez społeczność uczniowską.

A przy okazji przypomnienie, cały czas trwa akcja, zbierania plastikowych nakrętek i szkodliwych dla środowiska zużytych baterii. Zachęcamy wszystkich miłośników naszej planety do aktywnego uczestnictwa!