TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA


Zdjęcia

01 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem zawodów była pani Elżbieta Pietrucha – nauczycielka matematyki i fizyki. Turniej miał charakter otwarty dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, bez względu na prezentowany poziom gry. W zawodach wzięli udział uczniowie kl.VI, VII a, VII b.

Gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Szachy zawierają także wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody szachista staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Widzimy więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysł naszych dzieci.

Choć Turniej Szachowy ma na celu głównie rozrywkę i przyjemne spędzenie czasu, to nie zabrakło również rywalizacji i emocji w walce o jak najlepszy wynik.

Wyniki:                                                                     

I miejsce – Tomek Iwaniec

II miejsce – Michał Dejneka

III miejsce – Wiktoria Koszałka

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.