NASI W LIDZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Zdjęcia

Podziękowanie

Czworo uczniów z klasy VIII: Nikola Kaczor, Kacper Kotek, Michał Kruk i Julia Socha wzięło udział w konkursie Liga Sprawiedliwości organizowanym pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Motywacją dla naszej drużyny do wzięcia udziału w konkursie była zapewne nagroda główna- zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

Drużyna Sprawiedliwi z VIII w ramach rozgrywek Ligi Sprawiedliwości przez sześć kolejnych tygodni musiała w sposób twórczy przedstawić rozwiązania kolejnych zadań publikowanych na stronie konkursu w formie i w czasie wskazanym przez Organizatora. Rozwiązanie tych zadań wymagało od uczestników wykazania się rozległą wiedzą na temat pracy sędziego, prokuratora, komornika i adwokata, zwłaszcza, że pytania były dość podchwytliwe.

Ostatecznie  Sprawiedliwi z VIII nie dostali się do finałowej szesnastki najlepszych drużyn, które teraz walczą o nagrody pieniężne. W rankingu drużyn zajęli miejsce od 41 do 44 ( w konkursie udział brało ponad 100 drużyny), zdobywając 43 punkty na 60 możliwych do zdobycia.                                                                                                                                               

Ale jak mówią mają satysfakcję, że wzięli udział w rozgrywkach, bo dzięki temu wzbogacili swoją wiedzę na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością.