MŁODZI POLONIŚCI NA START!

Wakacje za pasem, a my podsumujmy wiosenne zmagania naszych uczniów w potyczkach zwiÄ…zanych z szeroko rozumianÄ… literaturÄ….

W maju, III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji K.K.BaczyÅ„skiego organizowanym przez SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ… w Stawie zajęła Carmen MatuszyÅ„ska – uczennica klasy 7b, natomiast Gabriela Kruk z klasy 6 otrzymaÅ‚a wyróżnienie.

Ostatnim konkursem, do którego zgÅ‚osiliÅ›my swój akces w bieżącym roku szkolnym byÅ‚ Gminny Konkurs Literacko – Muzyczny Realista zawsze trzeźwy, którego organizatorem byÅ‚a SzkoÅ‚a Podstawowa w Uhrze. Konkurs polegaÅ‚ na napisaniu tekstu piosenki do znanej melodii. Martyna Pajer z klasy 7b okazaÅ‚a siÄ™ najlepszym twórcÄ… – zajęła I miejsce, otrzymaÅ‚a pamiÄ…tkowy dyplom oraz nagrodÄ™. Uczniów do konkursów przygotowaÅ‚a polonistka – Justyna Dederko. MÅ‚odym zwyciÄ™zcom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy :)