UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 POŁĄCZONA Z OBCHODAMI 82. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

NadeszÅ‚a chwila, gdy pożegnaliÅ›my beztroskie wakacje i  uroczyÅ›cie rozpoczÄ™liÅ›my rok szkolny 2021/2022. W Å›rodÄ™, 1. wrzeÅ›nia, inauguracjÄ™ otworzyÅ‚a Pani Dyrektor Ewa Grusza, która na sali gimnastycznej powitaÅ‚a przybyÅ‚ych goÅ›ci, zgromadzonych nauczycieli oraz uczniów. SwojÄ… obecnoÅ›ciÄ… zaszczycili nas:  ZastÄ™pca Wójta Gminy CheÅ‚m – pan Lucjan Piotrowski, radny Gminy CheÅ‚m – pan Andrzej Jagnicki, przewodniczÄ…ca KoÅ‚a GospodyÅ„ Wiejskich w Strupinie Dużym - pani Maria Jagnicka, a także dyrektor Biura ObsÅ‚ugi SzkóÅ‚ Gminy CheÅ‚m – pani Jolanta Krop. Honorowymi gośćmi byli również: prezes ZarzÄ…du OkrÄ™gowego ZwiÄ…zku Kombatantów RP i ByÅ‚ych Więźniów Politycznych - kpt. Franciszek Golik oraz skarbnik ZarzÄ…du OkrÄ™gowego ZwiÄ…zku Kombatantów RP i ByÅ‚ych Więźniów Politycznych – pani  Antonina Farima.

Uroczystość poprzedziÅ‚a chwila, w której oddano hoÅ‚d Cichociemnemu - pod pomnikiem lokalnego bohatera ppor. Wiktorowi Karamacia, z udziaÅ‚em pocztu sztandarowego, zÅ‚ożono wieniec i zapalono znicz.

Akademia poÅ›wiÄ™cona byÅ‚a wydarzeniom sprzed 82 lat, kiedy to Polacy, 1 wrzeÅ›nia, zamiast dzwonka usÅ‚yszeli Å›wist bomb. Uczniowie klas: VII, VIIIa oraz VIIIb, przygotowani przez paniÄ… EdytÄ™ KoszaÅ‚kÄ™, niezwykle sugestywnie oddali grozÄ™ tamtych dni emocjonujÄ…cymi wierszami i piosenkami.

Nie zabrakÅ‚o również bardziej radosnych elementów inauguracyjnego widowiska - uczniowie klasy VI zaprezentowali taniec z kapeluszami, natomiast uczniowie klasy II i III  ukÅ‚ad taneczny z pomponami. Gwoździem tej części programu byÅ‚ MiÅ› StrupiÅ› Duży, który pojawiÅ‚ siÄ™ na szkolnej scenie i gorÄ…co powitaÅ‚ wszystkich uczniów powracajÄ…cych z wakacji. MiÅ› wzbudziÅ‚ sympatiÄ™, a towarzyszÄ…ca mu piosenka okazaÅ‚a siÄ™ hitem, który pozostanie z nami na zawsze.

Na zakoÅ„czenie uroczystoÅ›ci gÅ‚os zabrali zaproszeni goÅ›cie oraz Pani Dyrektor Ewa Grusza, którzy życzyli zebranym owocnej pracy, a także tego, aby nawet najmniejsza porażka byÅ‚a fundamentem wielkiego sukcesu.

Tego dnia z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… wielu uczniów z żalem żegnaÅ‚o wakacje, ale równoczeÅ›nie cieszyÅ‚o siÄ™, że wróciliÅ›my w trybie stacjonarnym do odremontowanej szkoÅ‚y. Mamy nadziejÄ™, że przyniesione, wakacyjne uÅ›miechy, bÄ™dÄ… nam towarzyszyÅ‚y przez caÅ‚y rok szkolny.

W przygotowanie inauguracji roku szkolnego zaangażowaÅ‚y siÄ™ panie: Edyta KoszaÅ‚ka, Jolanta Paszkiewicz, Urszula Rudnik, Justyna Dederko, Emilia WesoÅ‚owska, Mariola Tryniecka, Justyna Kondej oraz pan Marcin Sadowski.