"BAL DLA NIEPODLEGŁEJ" W STRUPINIE DUŻYM

Zdjęcia

26 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym odbyła się Zabawa Choinkowa inna niż wszystkie. Sięgnęliśmy do tradycji staropolskiej zarówno w dekoracji, jak i oprawie muzycznej. „Bal dla Niepodległej” był wspaniałą okazją do rozpoczęcia obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas młodszych przybyli  na zabawę ubrani w stroje ludowe, bądź ich elementy. Zaproszony przez dyrektora szkoły p. Ewę Gruszę  Zespół Pieśni i Tańca Gminy Chełm „Uherzacy” zaprezentował się w niezwykle poruszającym programie artystycznym, na który złożyły się pieśni i tańce ludowe,  nawiązujące do tematyki świąt Bożego Narodzenia. Goście zaproszeni zostali do wspólnej zabawy, co było okazją do integracji uczniów szkół ze Strupina  i Uhra.

Ten niezwykły „Bal dla Niepodległej” był lekcją wspaniałej zabawy oraz najpiękniejszych tradycji szlacheckich i ludowych.