TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI W MINI ZAPASACH O PUCHAR WÓJTA GMINY CHEŁM WIESŁAWA KOCIUBY

„Turniej Nadziei Olimpijskich na 100-lecie Niepodległości w mini zapasach o puchar Wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby” - pod taką nazwą w Strupinie Dużym rywalizowali uczniowie klas IV i V szkół podstawowych.

Specjalnymi gośćmi zawodów byli olimpijczycy Andrzej Głąb, Dariusz i Piotr Jabłońscy oraz Radosław Truszkowski. Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu narodowego, oficjalnego otwarcia turnieju dokonali dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym pani Ewa Grusza i Wójt Gminy Chełm pan Wiesław Kociuba, który życzył młodym zawodnikom kultywowania idei olimpizmu, walki fair play oraz świetnej sportowej zabawy.
W zawodach wystartowało ponad 60 zawodniczek i zawodników z 6 szkól podstawowych.
Szkoły rywalizowały w dwóch grupach, każda runda składała się z trzech konkurencji mini zapasów.
Po emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Klasyfikacja końcowa szkół przedstawia się następująco:

• I miejsce SP w Tyszowcach (opiekun Daniel Chwastek),
  • II miejsce SP w Okszowie (opiekun Agnieszka Madeja Dyńska),
  • III miejsce SP w Strupinie (opiekunowie Emilia Wesołowska, Marcin Sadowski),
  • IV miejsce SP w Stawie (opiekun Anna Gajewska),
  • V miejsce ex aequo - SP w Żółtańcach (opiekun Beata Sadowska) i SP w Stołpiu (opiekun Andrzej Hadam).

Dyrektor szkoły wręczyła naszym olimpijczykom, panom: Andrzejowi Głąbowi, Dariuszowi Jabłońskiemu, Piotrowi Jabłońskiemu i Radosławowi Truszkowskiemu Dyplomy Przyjaciela Szkoły.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy dla szkół, a najlepsza trójka szkół  także puchary. Medale i puchary ufundowała Gmina Chełm.
Turniej organizowany był przez Biuro Promocji Gminy Chełm i Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym. Wszystkich młodych mieszkańców Gminy Chełm, którzy chcieliby sprawdzić się i rozpocząć piękną przygodę z zapasami, zapraszamy na bezpłatne treningi do szkoły w Strupinie. Treningi prowadzi pan Marcin Sadowski.