PROJEKT: "POD BIAŁO - CZERWONĄ"

 

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’

                                                                                                          Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Ruszył projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym dąży do tego, aby obok pomnika Cichociemnego -  ppor. Wiktora Karamacia, znajdującego się na posesji szkoły, załopotała wkrótce na maszcie biało-czerwona flaga.  Jest to możliwe dzięki   projektowi „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od mieszkańców gminy, która dołączy do projektu.

Zwracamy się z gorącą prośbą  do mieszkańców Gminy Chełm, aby wzięli  udział w akcji, należy bowiem  zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą  serwisu gov.pl. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana  obok pomnika Wiktora Karamacia - tak znakomitego syna ziemi chełmskiej, mogą oddawać jedynie  jej mieszkańcy. Oddając swój głos proszę wskazać Gminę Chełm (gminę wiejską), jako „Lidera”- Ewę Gruszę.

Dodajemy , że „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnieni zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Przypominamy, że w wojnie polsko – bolszewickiej brał udział Władysław Broniewski, za męstwo wojenne otrzymał order Virtuti Militari. Umieszczenie flagi na maszcie  na terenie naszej Szkoły to nie  tylko dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu mieszkańców Gminy Chełm, to także hołd oddany  temu wielkiemu poecie, patronowi  Szkoły. To, hołd wszystkim naszym przodkom, którzy poświęcili życie w walce o wolność Ojczyzny.  

Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.  Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29.11.2020 r.

Więcej informacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

                                                                                                                            Ewa Grusza – dyrektor szkoły