„ZAELEKTRYZOWANI” Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

 

Zdjęcia

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. 15 października 2020 r., do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina.

Panowie zaprezentowali interaktywny spektakl pt. „Poczuj chemię do fizyki”.

Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi . Wśród nich znalazły się: zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan itp.), konkursy z wiedzy, zręcznościowe z niespodzianką.

Poza tym nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa i na czym polega: „wodorowa mamba”, latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru, odpowiedzieć na pytanie: czy istnieje idealny kształt?, na czym polega „efekt Stroopa”?

Różne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody.

Panowie przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Spotkanie zorganizowała pani Elżbieta Pietrucha.