XVII GMINNY KONKURS IM. PAULINY HOŁYSZOWEJ ROZSTRZYGNIĘTY

Zdjęcia

W tym roku XVII Edycja Gminnego Konkursu im. Pauliny Hołyszowej była inna niż poprzednie wydania imprezy. Organizowany co roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym, konkurs został objęty patronatem Wójta Gminy Chełm. Celem imprezy to rozbudzanie zainteresowań poezją regionalną, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji regionalnej poprzez sztukę recytacji. W tym roku zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski. W komisji konkursu zasiadły panie: Anna Pietuch – pracownik Biblioteki Publicznej im. M.P. Orsetti w Chełmie, Barbara Oleszczuk – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie i Maria Jagnicka – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strupinie Dużym. Członkinie komisji wyłoniły najlepszych recytatorów zdalnie oraz tocząc ożywione telerozmowy. Na konkurs przesłano siedemnaście nagrań recytacji utworów poetów regionalnych.

 

Oto laureaci konkursu:

w kategorii klasy 0-I:

I miejsce – Martyna Cichosz (opiekun – p. Marta Chumin, SP w Uhrze)

II miejsce – Jakub Łobejko (opiekun – p. Dorota Włochal, SP w Okszowie)

III miejsce – Aleksandra Kaczor (opiekun – p. Emilia Wesołowska, SP w Strupinie Dużym)

Wyróżnienie – Lena Kosiniec (opiekun – p. Emilia Wesołowska, SP w Strupinie Dużym)

Wyróżnienie – Bruno Borkowski (opiekun – p. Marta Pamulska, SP w Okszowie)

Wyróżnienie – Milena Lasota (opiekun – p. Marta Chumin, SP w Uhrze)

 

w kategorii klasy II-III:

I miejsce – Julian Kozina (opiekun – p. Renata Adamek, SP w Uhrze)

II miejsce – Weronika Bochra (opiekun - p. Irena Mariańska, SP w Okszowie)

III miejsce – Agnieszka Semeniuk (opiekun – p. Alicja Dziurko, SP w Uhrze)

Wyróżnienie – Karina Koziagóra (opiekun – p. Joanna Tatysiak, SP w Okszowie)

Wyróżnienie – Amelia Ostrowska (opiekun – p. Anna Lepionka, SP w Okszowie)

Wyróżnienie – Magdalena Knotowicz (opiekun – p. Marta Zapora, SP w Strupinie Dużym)

 

w kategorii klasy IV-VI:

I miejsce – Gabriel Biały (opiekun – p. Małgorzata Łobejko, SP w Żółtańcach)

II miejsce – Patrycja Cieloch (opiekun – p. Justyna Dederko, SP w Strupinie Dużym)

 

w kategorii klasy VII-VIII:

I miejsce – Oliwia Starzyńska (opiekun – p. Małgorzata Mielniczuk, SP w Stołpiu)

II miejsce – Zuzanna Ulrych (opiekun – p. Małgorzata Mielniczuk, SP w Stołpiu)

III miejsce – Weronika Fetta (opiekun – p. Małgorzata Mielniczuk, SP w Stołpiu).

 

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe, które zostały przekazane do szkół. Nagrody w konkursie ufundowali: Senator Rzeczpospolitej Polskiej prof. dr hab. Józef Zając, Urząd Gminy Chełm, Departament Kultury i Promocji Urzędu Miasta Chełm.

Koordynatorem konkursu była Jowita Mróz.