DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym kolejny raz włączyła  się w międzynarodowe obchody Dnia św. Patryka.

Uczniowie klasy IV-VII uczestniczyli w lekcjach online o tematyce kulturowej, podczas których zapoznali się z pochodzeniem święta, znaczeniem najważniejszych symboli oraz słownictwem i ciekawostkami na temat obchodów Dnia Św. Patryka, nie tylko w Irlandii, ale również na całym świecie. Drugo- i trzecioklasiści, uczestnicząc w lekcjach stacjonarnych na terenie szkoły, wykonali tematyczne lapbooki utrwalające słownictwo, brali również udział w zabawach tematycznych takich jak: rozwiązywanie zagadek leksykalnych, poszukiwanie czterolistnej koniczynki, czy rywalizowanie w parach na znajomość słówek związanych z tym świętem. Nie zabrakło tradycyjnego pochodu, a także  fotobudki i wspólnego zdjęcia.