DZIEŃ DZIECKA W STRUPINIE DUŻYM

Film z wycieczki do wioski słowiańskiej

Zdjęcia

Dnia 1 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały dla uczniów z klas I-III gry i zabawy integracyjno – sportowe oraz słodki poczęstunek. Natomiast oddziały przedszkolne grupa „Krasnale” i grupa „Skrzaty” dopingowały wszystkich zawodników biorących udział w konkurencjach sportowych.

Klasa II b  skorzystała z zaproszenia i odwiedziła  gospodarstwo wiejskie Państwa Pietrzaków. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz integracja klasy. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość głaskania i karmienia zwierząt pod czujną opieką gospodarza. Odbyły się także zabawy np: puszczanie i łapanie mydlanych baniek, wyścigi rzędów „Kto pierwszy”, gry zręcznościowe z jajkiem w roli głównej. Dopełnieniem  tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek oraz pyszne kiełbaski.

Uczniowie klas: III, IV i V pod opieką pań: Jowity Mróz, Elżbiety Mulak i Justyny Dederko, wyjechali na wycieczkę do wioski słowiańskiej w Wólce Bieleckiej. Uczestnicy mieli możliwość: wziąć udział w warsztatach garncarskich, obejrzeć pokaz postrzyżyn, zwiedzić gród, postrzelać z łuku, wziąć udział w przeciąganiu liny, w dyskotece słowiańskiej, wysłuchać opowieści grododziada, zjeść prawdziwą zupę z pokrzyw, pokrzepić się pieczoną kiełbaską oraz zakupić pamiątki w grodowym kramie.

Klasa VIII wybrała się w wraz z wychowawczynią na spacer integracyjno - edukacyjny do Chełma, a uwieńczeniem spaceru była wizyta w lodziarni.