UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 POŁĄCZONA Z OBCHODAMI 82. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Film

Zdjęcia

              Nadeszła chwila, gdy pożegnaliśmy beztroskie wakacje i  uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. W środę, 1. września, inaugurację otworzyła Pani Dyrektor Ewa Grusza, która na sali gimnastycznej powitała przybyłych gości, zgromadzonych nauczycieli oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas:  Zastępca Wójta Gminy Chełm – pan Lucjan Piotrowski, radny Gminy Chełm – pan Andrzej Jagnicki, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strupinie Dużym - pani Maria Jagnicka, a także dyrektor Biura Obsługi Szkół Gminy Chełm – pani Jolanta Krop. Honorowymi gośćmi byli również: prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - kpt. Franciszek Golik oraz skarbnik Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – pani  Antonina Farima.

           Uroczystość poprzedziła chwila, w której oddano hołd Cichociemnemu - pod pomnikiem lokalnego bohatera ppor. Wiktorowi Karamacia, z udziałem pocztu sztandarowego, złożono wieniec i zapalono znicz.

            Akademia poświęcona była wydarzeniom sprzed 82 lat, kiedy to Polacy, 1 września, zamiast dzwonka usłyszeli świst bomb. Uczniowie klas: VII, VIIIa oraz VIIIb, przygotowani przez panią Edytę Koszałkę, niezwykle sugestywnie oddali grozę tamtych dni emocjonującymi wierszami i piosenkami.

            Nie zabrakło również bardziej radosnych elementów inauguracyjnego widowiska - uczniowie klasy VI zaprezentowali taniec z kapeluszami, natomiast uczniowie klasy II i III  układ taneczny z pomponami. Gwoździem tej części programu był Miś Strupiś Duży, który pojawił się na szkolnej scenie i gorąco powitał wszystkich uczniów powracających z wakacji. Miś wzbudził sympatię, a towarzysząca mu piosenka okazała się hitem, który pozostanie z nami na zawsze.

            Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście oraz Pani Dyrektor Ewa Grusza, którzy życzyli zebranym owocnej pracy, a także tego, aby nawet najmniejsza porażka była fundamentem wielkiego sukcesu.

            Tego dnia z całą pewnością wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, ale równocześnie cieszyło się, że wróciliśmy w trybie stacjonarnym do odremontowanej szkoły. Mamy nadzieję, że przyniesione, wakacyjne uśmiechy, będą nam towarzyszyły przez cały rok szkolny.

            W przygotowanie inauguracji roku szkolnego zaangażowały się panie: Edyta Koszałka, Jolanta Paszkiewicz, Urszula Rudnik, Justyna Dederko, Emilia Wesołowska, Mariola Tryniecka, Justyna Kondej oraz pan Marcin Sadowski.