POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Apel katolickich biskupów Polski i Ukrainy o powstrzymanie się od działań  wojennych - Radio Warszawa

SzkoÅ‚a Podstawowa im. WÅ‚adysÅ‚awa Broniewskiego w Strupinie Dużym organizuje rzeczowÄ… zbiórkÄ™ dla potrzebujÄ…cych rodzin z Ukrainy.

Zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy:

- suche artykuły spożywcze, artykuły o długim okresie ważności, np. konserwy
- środki higieniczne

- artykuły dla najmłodszych dzieci (pieluchy, mokre chusteczki itp.)

- przybory szkolne (kredki, notesy, pisaki, długopisy, bloki rysunkowe, kolorowanki edukacyjne itp.)

- śpiwory, koce, koce termiczne (nowe w opakowaniu producenta)

 

Szanowni PaÅ„stwo, prosimy na razie o wymienione powyżej artykuÅ‚y spożywcze i rzeczy (szczególnie artykuÅ‚y spożywcze). Musimy dziaÅ‚ać rozsÄ…dnie, zbieramy to , co najpotrzebniejsze. Nie mamy warunków jako szkoÅ‚a, aby gromadzić np. ubrania. Jedynym miejscem do gromadzenia darów jest sala gimnastyczna, nie możemy jej jednak przeznaczyć na magazyn, gdyż lekcje muszÄ… odbywać siÄ™ normalnie, zwÅ‚aszcza po zdalnym nauczaniu. BÄ™dziemy obserwować sytuacjÄ™ i informować o organizowanej pomocy na bieżąco. Kryzys potrwa na pewno dÅ‚ugo, potrzeba wiÄ™c dziaÅ‚aÅ„ dÅ‚ugofalowych i wyważonych.

Z poważaniem

Ewa Grusza