ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Zdjęcia

Dnia 17.10.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym odbyła się niezwykła uroczystość. Ślubowanie klasy I było połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość miała podniosły charakter. Na wstępie uroczystości wprowadzono poczty: flagowy i sztandarowy oraz odśpiewano hymn państwowy.

Po oficjalnej części wychowawczyni klasy I pani Mariola Tryniecka powitała wszystkich gości przybyłych na tą uroczystość – dyrektor szkoły panią Ewę Gruszę, gości: emerytowanych nauczycieli naszej szkoły, panie: Stanisławę Gawron i Halinę Buk, a także grono pedagogiczne, pracowników obsługi, licznie przybyłych rodziców, dzieci i młodzież gimnazjalną. Następnie dzieci z klasy I i uczniowie klasy Va zaprezentowali część artystyczną powstałą pod kierunkiem pań: Marioli Trynieckiej i Beaty Białowąs.

Uczniowie dziękowali wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, ofiarność i poświęcenie. Dzieci z klasy I stanęły na wysokości zadania i pięknie pokazały, co potrafią.

Po występie uczniów głos zabrała dyrektor szkoły stwierdzając, że dzieci mogą stać się prawdziwymi uczniami – co dokonało się poprzez ceremonię pasowania i ślubowanie uczniów klasy I. Dyrektor szkoły wyraziła podziw dla umiejętności i wiedzy „pierwszaków”, życzyła im sukcesów w nauce.

W poczet Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym zostali przyjęci: Krystian Betiuk, Nikola Buk, Milena Dybkowska, Szymon Flis, Miłosz Gugułka, Norbert Kargul, Oliwia Mardoń, Wiktoria Mróz, Marcel Nafalski, Michał Nafalski, Laura Obara, Lena Pietrasiuk, Joanna Socha, Michał Szewczuk, Gabriella Szpunar, Oliwia Świderska, Kordian Tokarz, Latika Tokarz.

Miłym akcentem były życzenia i wiersze dla pierwszaków od ich starszych koleżanek i kolegów, a także drobne upominki od uczniów poszczególnych klas.

Imprezę uwieczniliśmy pamiątkowym, wspólnym zdjęciem pierwszoklasistów i ich rodziców, wychowawcy i dyrektora szkoły. Kolejna część uroczystości miała miejsce w  klasie I, gdzie przy słodkim poczęstunku rodzice, dzieci i wychowawca dzielili się wrażeniami.