ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Zdjęcia

W dniu 10 października 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Drzewa. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: w Konkursie na najpiękniejszy zielnik i Konkursie „Oda do drzewa”.

Najpiękniejsze zielniki wykonali: w klasie III sp. - Aleksandra Mazurek (opiekun p. Marta Zapora) i  w klasie IV sp. - Wiktoria Judczyc, Łukasz Samborski i Aleksandra Koszałka (opiekun p. Irena Mariańska).

Uczniowie klas V – VIII sp. oraz gimnazjaliści, na lekcjach języka polskiego, podjęli się napisania „Ody do drzewa”. W ten sposób mogli zaprezentować talenty i ukazać w tej niecodziennej formie, jak ważne dla życia człowieka są drzewa. Komisja, w skład której weszły panie: Jolanta Paszkiewicz i Małgorzata Mielniczuk, wyłoniła następujących laureatów:

 • Wiktoria Koszałka - klasa Va
 • Martyna Pajer – klasa Vb
 • Aleksandra Piotrowska -klasa Vb
 • Paweł Niemiec – klasa VI
 • Klaudia Nowak – klasa VII
 • Roksana Iwaniec – klasa VII
 • Julia Hurko – klasa VIII
 • Marta Nafalska  - klasa VIII
 • Oskar Przybylski – klasa VIII
 • Bartłomiej Nafalski- klasa III gim.
 • Paweł Gierczak – klasa III gim.
 • Marcelina Prokopiuk – klasa III gim.
 • Aleksandra Socha – klasa III gim.

Laureatom gratulujemy i życzymy nowych wyzwań literackich.