SPRZĄTANIE CMENTARZA WOJENNEGO

 

Zdjęcia

„Palą się znicze (…),

tym, co zginęli

w huku i dymie

i nie wiesz nawet,

jak im na imię”.

                Danuta Wawiłow


Kształtując właściwe postawy uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym, angażujemy ich do różnych działań. Jednym z nich jest udział w akcji „sprzątanie cmentarza wojennego”.

Tradycyjnie już uczniowie klasy VI i VII udali się wraz z nauczycielami: panią Jolantą Paszkiewicz, panią Emilią Wesołowską oraz panem Marcinem Sadowskim na cmentarz wojenny w Chełmie. Spoczywają tam żołnierze z armii polskiej, niemieckiej, rosyjskiej i austro - węgierskiej, którzy zginęli podczas walk.

Na cmentarzu zostały wygrabione liście z alei głównej jak i poszczególnych grobów. Po uporządkowaniu cmentarza została odmówiona modlitwa za zmarłych.