MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

„Gdy języki obce znamy to swoje horyzonty powiększamy!” to hasło towarzyszyło naszym uczniom w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, który obchodziliśmy dnia 26 września 2018 r. Uczniowie przygotowali plakaty, na których uzasadniali potrzebę nauki języków obcych. Patrycja Socha uzasadniając potrzebę znajomości języka angielskiego podkreśliła, że jest to język nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji umożliwiający dobrą pracę w Polsce i w Europie. Znajomość języka angielskiego umożliwia rozumienie tekstów utworów muzycznych i dialogów w ulubionych filmach i poprzez swoje powszechne użycie jest to język łatwy do opanowania dla współczesnej młodzieży. Ciekawostką, którą podała Patrycja jest to, że nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści: poprawia zdolność koncentracji, zwiększa poziom kultury osobistej. Wraz z Patrycją plakaty przygotowali pozostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym: Karolina Mazurek, Rafał Steczuk, Szymon Staniak, Krzysztof Staszewski, Paweł Gajuk, Sylwia Świszcz, Izabela Nafalska, Oliwia Mróz, Julia Piotrowska, Julia Socha. Wszystkim uczniom towarzyszyła myśl i świadomość, że kiedy nauczą się  języka obcego będą z siebie dumni- osiągną coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskają pewność siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu. W takim razie trzymamy za was kciuki – nauczyciele języków obcych – Urszula Rudnik, Beata Białowąs i Anna Gajewska. Powodzenia!