KONKURS "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ"

Zdjęcia

W Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym prowadzone są działania antytytoniowe. Realizowane są programy „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Celem podjętych działań jest promowanie  wśród dzieci zachowań korzystnych dla zdrowia, wzbogacenie metod i środków oddziaływania na dzieci w zakresie edukacji antytytoniowej, propagowanie mody na niepalenie, kształtowanie prawidłowych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie postaw odpowiedzialności za życie własne i innych. Poprzez podjęte działania kształtuje się  u dzieci umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W ramach działań odbył się konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, w klasach I – III, który został rozstrzygnięty 08.01.2019 r.. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne i praktyczne nagrody, a prace zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Nagrody w klasie I otrzymali

  • I miejsce  – Oliwia Mardoń,
  • II miejsce  – Szymon Flis,
  • III miejsce – Gabriela Szpunar.

Nagrody w klasie II otrzymali:

  • I miejsce  – Sylwia Kwiatek,
  • II miejsce – Natalia Dejneka,
  • III miejsce  – Zuzanna Marszaluk.

Nagrody w klasie III otrzymali:

  • I miejsce – Małgorzata Hołysz,
  • II miejsce – Martyna Flis,
  • III miejsce – Joanna Hołysz.

Ponadto dla wszystkich uczestników odbył się słodki poczęstunek. Konkurs zorganizowała pedagog szkolny pani Joanna Mazurek.