KOMIKS „O RYBAKU I RYBCE” NA PODSTAWIE BAJKI ALEKSANDRA PUSZKINA – PRACA METODĄ PROJEKTU

Zdjęcia

Uczniowie klasy IV poznali na lekcjach języka polskiego bajkę „O rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina. Na podstawie utworu wykonali wspólnie komiks, gdzie przedstawili treść utworu. Uczniowie mieli przede wszystkim bardzo dokładnie wyszukać informacje w tekście, by ich praca była wierna oryginałowi. Dzięki temu zapamiętali wydarzenia i  bohaterów. Pracowali w grupach, co sprzyjało dzieleniu zadań. Projekt miał również na celu integrowanie grupy rówieśniczej. Wspólna wystawa, gdzie każda z prac stała się integralną częścią wspólnego projektu, była okazją do wykazania, że każdy w tej klasie jest potrzeby i razem można zrobić coś ciekawego oraz atrakcyjnego.  Nad realizacją projektu czuwała  nauczycielka języka polskiego Małgorzata Mielniczuk.