DZIEŃ ZIEMI 2019 NA UMCS W LUBLINIE

Zdjęcia

26 kwietnia 2019 roku, uczniowie klasy VI, udali się na wycieczkę szkolną do Lublina, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane były na Wydziale  Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym UMCS. Uczniowie wzięli udział w cyklu warsztatów i pokazów, których celem było szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych.

Od samego rana, uczniom towarzyszył nie tylko dobry humor, ale także piękna, słoneczna pogoda. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy sportowej (nagrodzono 3 uczniów: Huberta Kusiaka, Mateusza Flisa i Kubę Zielińskiego), w pomiarach jakie można prowadzić w środowisku np. pomiar głośności krzyku, promieniowania telefonu komórkowego, pyłu zawieszonego w powietrzu. Kolejnymi niezwykle wartościowymi warsztatami były te z cyklu „Na ratunek! - Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”. Uczniowie słuchali zasad udzielania pierwszej pomocy, poznali zawartość torby ratownika medycznego, a śmiałkowie: Julian Mazurek, Kinga Stasieczek i Krystian Ubermanowicz, podjęli próbę przeprowadzenia resuscytacji na fantomie. Były także warsztaty pt. „Ziemia makro, mezo i mikro”, gdzie podziwiali piękno naszej planety w każdym wymiarze, oglądali skały i minerały i tworzyli prace plastyczne. Ostatnim warsztatem były „Od drzewa do drewna – niezwykła przemiana”. Dzieci poznawały las i jego najcenniejsze właściwości i ich zastosowanie, patrząc oczami leśnika.