SUKCESY UCZNIÓW ZE STRUPINA W KONKURSACH

Zdjęcia

Nasi uczniowie na podium w konkursie historycznym:

Uczennice klasy III gimnazjum: Klaudia Klasura, Izabela Nafalska i Sylwia Świszcz oraz uczniowie klasy VIII: Bartosz Drob, Kinga Wojtas, Klaudia Romanek  wzięli udział w XVII Szkolnym Konkursie Historycznym pt. „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”, który został zorganizowany 18.03.2019 r.  przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie. Celem  konkursu było pogłębienie wśród młodzieży wiedzy o Marszałku Piłsudskim, upowszechnienie wzorca osobowego Patrona ZSCKR im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie jako wiernego Polaka, patrioty i męża stanu, rozwijanie zainteresowań tradycjami narodowymi i lokalnymi oraz praca z uczniami chcącymi poszerzyć zakres swojej wiedzy.

Nasi uczniowie udowodnili, że wiedzą o Piłsudskim bardzo dużo -  zarówno gimnazjalistki jak i uczniowie szkoły podstawowej zajęli drużynowo (w kategorii klas gimnazjalnych oraz w kategorii szkół podstawowych) III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki historii: Ewa Grusza i Stanisława Nafalska.

 

Sukcesy uczniów w konkursie recytetatorskim i plastycznym:

Dnia 30 marca 2019r w Szkole Podstawowej nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie odbył się Powiatowy Konkurs recytatorski pod nazwą „Mój dziecięcy świat” Konkurs przeznaczony był dla dzieci 6 – letnich raz uczniów klas I – III szkół podstawowych z Chełma i terenu Gminy Chełm. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z klasy II naszej szkoły, jako jedyne z terenu Gminy Chełm. Były to: Natalia Dejneka, która recytowała wiersz J. Brzechwy „Sowa” oraz Zuzanna Marszaluk, która również recytowała wiersz Jana Brzechwy „Ręce i nogi”. Spośród wielu recytatorów, wyróżnienie i nagrodę rzeczową zdobyła Natalia Dejneka. Zuzanna Marszaluk zdobyła dyplom uznania i nagrodę pocieszenia za udział w konkursie. Do konkursu recytatorskiego wychowanki przygotowywała pani Anna Kryńska. Cieszymy się z sukcesu dziewczynek, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentu recytatorskiego. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dowiezieniu dzieci na konkurs oraz odbiór dyplomów i nagród.

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019 Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, zorganizował konkurs plastyczny na plakat dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych pt. „Chrońmy nasze gatunki”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony zagrożonych gatunków flory i fauny. Uczniowie z naszej szkoły również przystąpili do w/w konkursie. Spośród wielu prac plastycznych jako jedyna z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła Oliwia Jabłońska z klasy II. Dnia 26 kwietnia 2019 r. pojechała wraz z Rodzicami, gdzie osobiście odebrała dyplom, gratulację i nagrodę rzeczową za swoją piękną pracę. Dzieci z klasy II i III wykonały prace plastyczne pod kierunkiem Anny Kryńskiej. Cieszymy się z sukcesu Oliwii, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentu plastycznego. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dowiezieniu dzieci po odbiór odbiór dyplomu i nagrody.

Zdjęcia

Klaudia najlepsza w konkursie o pszczole!

Uczennica klasy III gimnazjum Klaudia Klasura zajęła I miejsce w XX Powiatowym Konkursie Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”. Konkurs odbył się 24 maja 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Klaudia stanęła na najwyższym stopniu podium, uzyskując najwięcej punktów z testu w grupie klas VII – VIII i gimnazjum. Uroczyste wręczenie dyplomu i nagród odbyło się podczas XXIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły zorganizowanego na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie - Hucie. Serdecznie gratulujemy naszej laureatce. Nauczycielem opiekunem była Marzena Wróbel.

 

Wyróżnienia dla naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy przedmiotowej ALBUS 2019

10 maja uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum w Strupinie Dużym wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy przedmiotowej ALBUS 2019. Chętni uczestnicy, zmierzyli się z innymi uczniami w Polsce, próbując swoich sił z następujących przedmiotów: chemia, fizyka, geografia, matematyka i przyroda. Uczniowie: Julian Mazurek z klasy VII z przyrody, Natalia Kłysz z klasy VII z chemii i Sylwia Świszcz z klasy III gimnazjum z matematyki zajęli wysokie miejsca otrzymując wyróżnienia. Gratulujemy!

Wyniki pozostałych uczniów:

Chemia – klasa III gimnazjum (649 uczestników)

Wiktor Bakun miejsce  31

Aleksandra Socha miejsce 33

Izabela Nafalska miejsce 37

Chemia – klasa VII (509 uczestników)

Natalia Kłysz miejsce 13 wyróżnienie (77% punktów)

Julia Piotrowska miejsce 33

Chemia – klasa VIII (727 uczestników)

Kacper Poznański  miejsce 28

Julia Hurko miejsce 31

Fizyka – klasa III gimnazjum (370 uczestników)

Wiktor Bakun  miejsce 25

Jakub Iwaniec miejsce 29

Paweł Gajuk miejsce 32

Fizyka – klasa VIII (498 uczestników)

Norbert Zieliński miejsce 27

Kacper Poznański miejsce 30

Natalia Izdebska miejsce 33

Kinga Wojtas  miejsce  45

Geografia – klasa III gimnazjum (359 uczestników)

Sylwia Świszcz miejsce 24

Klaudia Klasura miejsce 28

Izabela Nafalska miejsce 31

Geografia – klasa V (427 uczestników)

Oskar Iwaniec miejsce 17

Geografia – klasa VII (391 uczestników)

Roksana Iwaniec  miejsce 30

Rafał Steczuk miejsce 34

Karol Matuszyński miejsce 34

Zuzanna Nastaj miejsce 36

Mariusz Ciećka miejsce 38

Geografia – klasa VIII (486 uczestników)

Kacper Poznański miejsce 25

Matematyka – klasa III gimnazjum (1233 uczestników)

Sylwia Świszcz miejsce 15 wyróżnienie (63% punktów)

Klaudia Klasura miejsce 20

Matematyka – klasa IV (1572 uczestników)

Tomasz Iwaniec miejsce 22

Błażej Pajer miejsce 23

Gabriela Kruk miejsce 26

Marcel Mścisz miejsce 33

Daria Piotrowska miejsce  37

Matematyka – klasa V (1573 uczestników)

Aleksandra Piotrowska miejsce 24

Wiktoria Koszałka miejsce 24

Oskar Iwaniec miejsce 27

Maciej Dworczyński miejsce 31

Matematyka – klasa VI (1239 uczestników)

Michał Kruk miejsce  27

Kacper Kotek  miejsce 34

Matematyka – klasa VII (1084 uczestników)

Zuzanna Nastaj miejsce 33

Matematyka – klasa VIII (1638 uczestników)

Kacper Poznański miejsce 21

Przyroda – klasa VI (826 uczestników)

Julian Mazurek miejsce 13 wyróżnienie (77% punktów)

Nikola Kaczor miejsce 20

Luiza Baniewicz miejsce 22

Hubert Kusiak miejsce 22

Kinga Stasieczek miejsce 25

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursów wiedzy byli: Marzena Wróbel – geografia i przyroda, Anna Siermińska – chemia, Edyta Koszałka - fizyka i matematyka, Elżbieta Pietrucha – matematyka.