NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

Zdjęcia

          8 listopada 2019 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uroczystość poprzedziliśmy złożeniem kwiatów oraz zapaleniem znicza pod tablicą upamiętniającą ppor. Wiktora Karamacia. Następnie uczniowie z klas: IV, V, VIb oraz VIII zaprezentowali niezwykle przejmujące widowisko pt. "Pisk białego orła"Wprowadzało ono w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r., było wymowną lekcją historii ukazującą walkę Polaków o niepodległość, a także hołdem złożonym wszystkim tym, którzy oddali życie za wolną Polskę. Nasza szkoła włączyła się również w akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godz. 11:11.

Uroczystość przygotowali: p. Justyna Dederko, p. Emilia Wesołowska oraz p. Marcin Sadowski.