SPOTKANIE WIGILIJNE

Zdjęcia

Tegoroczne jasełka przybrały formę montażu słowno-muzycznego pod hasłem  „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie...” przygotowanego przez panią Renatę Szumiło, w którym wystąpili uczniowie klasy V oraz VI A i VI B. Na uroczysty występ  przybyli zaproszeni goście, wśród których się znalazł proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego Andrzej Majchrzak, państwo Maria i Andrzej Jagniccy, przedstawiciele Rady Rodziców: panie Katarzyna Nafalska, Małgorzata Marszaluk oraz Anna Pajer. Na widowni zasiadła również pani Dyrektor Ewa Grusza wraz z Gronem Pedagogicznym i pracownikami obsługi szkoły oraz zaproszeni na uroczystość rodzice.

Osobami recytującymi w trakcie występu byli: Wiktoria Judczyc, Tomasz Iwaniec, Kamil Mazurek, Patrycja Dybkowska, Michał Hurko, Błażej Pajer, Łukasz Samborski, Patrycja Cieloch, Milena Gugułka, Gabriela Kruk, Nikola Łopacka. W roli narratora wystąpiła Aleksandra Koszałka, Maryją była Natalia Tabuła a Józefem Kszysztof Staszewski. Bożonarodzeniowe pastorałki zostały wykonane przez chórek w skład którego weszły: Martyna Pajer, Carmen Matuszyńska, Klaudia Semeniuk, Roksana Sadowska oraz Weronika Nafalska. Uczennice wykonały następujące utwory muzyczne: „Złota Jerozolima”, „Tobie mały Panie”, „Mario czy Ty wiesz?”, „Moje Betlejem” , „Teraz śpij dziecino mała”, „Tylko jedna jest taka noc”, „Dziś wszystkim z nas”.

Występ można było podziwiać na tle dekoracji przygotowanej przez panią Justynę Dederko i Urszulę Rudnik, które mogły liczyć na pomoc  konserwatora pana Dariusza Nafalskiego. Wyjątkowym elementem dekoracji była prawdziwa betlejemska szopka przygotowana przez panią Barbarę Werner. Dziewczęta śpiewające w chórku wystąpiły w strojach uszytych przez panią Edytę Koszałkę. Pani Edyta wraz z panią Marzeną Wróbel  zadbały o pamiątkowe zdjęcia z występu. Nagłośnienie zostało przygotowanie przez pana Marcina Sadowskiego. Nad oprawą dźwiękową w trakcie występu czuwali uczniowie klasy VIII Mariusz Ciećka oraz Jakub Kaczor.

W dniu 19.12.2019 r. został również rozstrzygnięty „Szkolny konkurs na Kartkę, Ozdobę Choinkową i Stroik Bożonarodzeniowy” którego celem było propagowanie i kultywowania polskiej tradycji i obyczajów ludowych oraz rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i wyobraźni plastycznej. Konkurs odbywał się w trzech grupach:

• grupa A dla dzieci z klas 0-3,

• grupa B dla dzieci z klas 4-8

Na ręce organizatora p. Elżbiety Mulak wpłynęło wiele prac. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane estetycznie  i z dużym zaangażowaniem uczniów. Trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich obradach komisja wyłoniła laureatów konkursu.

Laureaci konkursu:

Kl. I

Dawid Mitkiewicz, Magdalena Nafalska, Nikola Nafalska, Dominik Marszaluk

Kl. II

Gabriela Szpunar, Milena Dybkowska, Michał Szewczuk, Wiktoria Mróz, Maja Łata

Kl. III

Dariusz Wojtiuk, Klaudia Śliwińska, Zuzanna Marszaluk, Dawid Wojtas

Kl. IV

Aleksandra Mazurek, Patryk Betiuk, Małgorzata Hołysz, Martyna Flis

Kl. V

Szymon Staniak, Nikola Łopacka, Błażej Pajer, Michał Hurko, Patrycja Dybkowska, Aleksandra Kudrzycka

Kl.VI a

Krystian Blacha, Renata Nadolska, Karolina Mazurek,

Kl.VI b

Szymon Gierczak, Mateusz Łochnicki, Martyna Pajer, Anna Izdebska, Antoni Paluch, Joanna Mazur

Kl. VII

Kacper Kotek, Paweł Niemiec, Julia Socha, Mateusz Flis, Klaudia Czepiel, Nikola Kaczor

Kl. VIII

Michał Staniak

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody. Był to wyjątkowy konkurs. Dostarczył wielu wrażeń estetycznych. Naprawdę było się czym zachwycać. Wykonane prace to małe arcydzieła, które będą cieszyć oczy w okresie świątecznym i karnawałowym.