TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

Zdjęcia

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków.

Pączki były sprzedawane przez uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu i rozeszły się błyskawicznie co świadczy o tym, jakie były pyszne! Zebrane fundusze w kwocie 150 zł ze sprzedaży pączków zostaną przekazane na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.