PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

Zdjęcia

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych została zorganizowana okolicznościowa wystawa, dzięki której uczniowie dowiedzieli się kim są żołnierze wyklęci oraz poznali sylwetki niektórych z nich. Ponadto uczniowie klasy VII i VIII na lekcjach historii obejrzeli film edukacyjny "Żołnierze Wyklęci - losy niepokornych". Złożone też zostały kwiaty oraz zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą ppor. Wiktora Karamacia. Obchody zorganizowały panie: Stanisława Nafalska i Emilia Wesołowska.