DZIEŃ KOBIET I ŚWIĘTO LICZBY PI

Zdjęcia

11 marca 2020 roku w naszej szkole odbyły się obchody z  okazji Dnia Kobiet połączone z obchodami Światowego Dnia Liczby Pi. Prowadzący uroczystość uczeń Tomasz Iwaniec pojawił się na scenie na tle wybrzmiewającego utworu A. Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny...”, który był mottem uroczystości. Prowadzący powitał wszystkich w tym wyjątkowym dniu poświęconym kobietom z racji ich święta, które obchodzone jest 8 marca. Wśród tych wspaniałych kobiet, znalazła się również liczba PI, która też jest rodzaju żeńskiego. Akademia została podzielona na dwie części. Pierwszą część otworzyło uroczyste przybycie „Jej Wysokości Liczby Pi” (Aleksandra Kudrzycka) w otoczeniu 4 ochroniarzy (Marcel Mścisz, Michał Flis, Błażej Pajer, Bartosz Dyczko). Widowni został zaprezentowany film o fenomenie liczby Pi (https://files.gwo.pl/pi/). Następnie przyszła kolej na ogłoszenie wyników konkursów zorganizowanych w szkole w ramach obchodów święta liczby Pi. Były to konkursy matematyczne na Mistrza Rachunków, na wykonanie modelu bryły, na wykonanie najdłuższej Pi-nitki, recytację wiersza poświęconego liczbie Pi oraz zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali recytacji wiersza w wykonaniu Carmen Matuszyńskiej z klasy VI b, która wyrecytowała wiersz o liczbie Pi w trzech językach: polskim, angielskim i szwedzkim i Martyny Flis z klasy IV, która wyrecytowała wiersz o polsku. Następnie laureaci konkursów odebrali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Najdłuższą Pi-nitkę wykonała klasa IV, natomiast Franek Mazurek z klasy III zapamiętał najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Mistrzem Rachunków klasy IV został Patryk Betiuk, klasy V – Błażej Pajer, klasy VI – Ola Piotrowska, klasy VII – Kacper Kotek, klasy VIII – Zuzia Nastaj.

W drugiej części  uroczystości poświęconej Paniom i dziewczętom w naszej szkole uczeń klasy III, Tymon Iwaniec wyrecytował wiersz z życzeniami  dla  Pań.

Nie zabrakło również muzycznej dedykacji - uczniowie klasy II,  wykonali  utwór Jana Kiepury „Brunetki, blondynki...” do którego śpiewania włączyła się entuzjastycznie cała widownia.  Po tym uczniowie i nauczyciele mogli przyjrzeć się z bliska, jak wygląda świat kobiet według piosenki „Być Kobietą” śpiewanej przez Alicję Majewską. Uczniowie klasy V przygotowali wraz z panią Urszulą Rudnik zabawny film  ze zdjęć ukazujący codzienne sytuacje z życia kobiet, w którym główne role przyjęli Szymon Staniak, Dawid Blacha, Krzysztof Staszewski i Kamil Mazurek. Uczniowie wykazali się przy tym ogromnym poczuciem humoru i doskonałymi zdolnościami aktorskimi. Film okazał się prawdziwym hitem, o czym świadczyła radosna reakcja publiczności i ogromne brawa dla aktorów.

Następnie publiczność mogła podziwiać na żywo „bohaterki” filmu wykonujące układy taneczne do piosenek, w których pojawiają się imiona kobiet:„To nie ja była Ewą”- Szymon Staniak„ Jolka, Jolka to dziewczyna...”- Dawid Blach, „Ale ale Aleksandra”- Krzysztof Staszewski , „Jessica”- Szymon Staniak). Cały czas na scenie towarzyszyła tancerkom ekipa „Januszów” którzy im asystowali. W roli „Januszów” wystąpiły: Daria Piotrowska, Patrycja Cieloch, Nikola Łopacka, Gabriela Kruk, Natalia Tabuła i Aleksandra Koszałka oraz Wiktoria Judczyc. Uroczystość została przez panią Urszulę Rudnik, którą wspierali nauczyciele: wychowawczyni klasy II, pani Mariola Tryniecka,  wychowawczyni klasy III, pani Anna Kryńska, pan Marcin Sadowski, oraz panie: Justyna Dederko, Edyta Koszałka i Elżbieta Pietrucha. Serdeczne podziękowania należą się też panu Dariuszowi Nafalskiemu, za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz całej klasie V, za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i filmu oraz własnoręcznie wykonanych kartek okolicznościowych z okazji Dnia Kobiet.

Urszula Rudnik