INNOWACJA PEDAGOGICZNA "CZYTAM Z KLASĄ" - II EDYCJA

Zdjęcia

           W ramach innowacji CZYTAM Z KLASĄ– edycja II - uczniowie klasy II B wybrali się wspólnie z Chmurką Tosią do krainy lodu i śniegu. Odwiedziliśmy Antarktydę, omówiliśmy lekturę ,,Zaczarowana zagroda”. Odkryliśmy, w jaki sposób radzą sobie pingwiny w mroźnym klimacie, poznaliśmy podróżników, dzięki którym możemy poznawać nieznane lądy oraz uzupeśniliśmy nasz lekturnik. W klasie zapanowała niezwykła zimowa aura. Wykonaliśmy leniwe ósemki, a z nich wyczarowaliśmy pingwinka Elegancika. Korzystając z programu graficznego Paint, samodzielnie zaprojektowaliśmy okładkę do lektury. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Antarktydzie i jej mieszkańcach. Na podsumowanie naszych działań, wykonaliśmy lapbooki oraz plakat o Antarktydzie.

Klasowe wyzwanie "EKO bałwanek". W ramach innowacji, kazdy uczeń wykonał bałwanka, używając różnorodnych odpadów segregowanych, które nadawały się do recyklingu. Oto nasze prace.