INNOWACJA PEDAGOGICZNA "MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA"

Zdjęcia

Certyfikat

Potwierdzenie

Uczniowie klasy II B zrealizowali trzeci, ostatni etap innowacji „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki” pod tytułem: „Mała chmurka w krainie słońca.” Postacią przewodnią po innowacji była mała chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęciła uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Jako lekturę do przeczytania w trzecim module, uczniowie wybrali „ Afryka Kazika” autor Łukasz Wierzbicki. Książka bardzo podobała się dzieciom. Dzięki tej ciekawej lekturze uczniowie poznali sylwetkę Kazika oraz afrykański kontynent i jego mieszkańców.

Innowacyjność zajęć przyczyniła się do rozwijania u dzieci przede wszystkim kreatywności i twórczego myślenia, zwiększenia zainteresowań czytelniczych oraz utrwalania postaw proekologicznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wymiernym efektem jest utrzymująca się zwiększona ilość wypożyczeń w bibliotece oraz poprawa jakości czytania przez uczniów. Ponadto uczniowie brali udział w licznych konkursach czytelniczych i recytatorskich, osiągając niejednokrotnie sukcesy.