"SZKOŁA PAMIĘTA"

Zdjęcia

 

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym włączyła się po raz kolejny w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Szkoła Pamięta".

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W naszej szkole uczciliśmy pamięć trojga zasłużonych dla społeczności Strupina Dużego i Rożdżałowa: poetkę i społecznika Paulinę Hołyszową, ppor. Wiktora Karamacia ps. „Kabel” oraz por. pilota Antoniego Ostowicza.

Ponadto przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie klasy II - Milena Pieczykolan i Piotr Romanek w wimieniu Pani Dyrektor, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zapalili znicze pamięci pod tablicą upamietniającą ppor. Wiktora Karamacia

Nad organizacją akcji czuwała p. Jowita Mróz i p. Stanisława Nafalska.