MI?DZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

"Wszystkie dzieci nasze są"

Plakat

Prezentacja

 

     20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Również uczniowie naszej szkoły, w piątek, 20 listopada 2020 roku uczcili to wyjątkowe święto.

 

          Uczniowie poznali treść Konwencji o Prawach Dziecka podczas zajęć z wychowawcą, korzystając z materiałów edukacyjnych proponowanych przez UNICEF. Po zapoznaniu się z zawartymi w Konwencji zapisami przygotowali prace konkursowe pt. ”Moje prawa”. W piątek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

W kategorii klas I - III nagrody otrzymali: Szymon Judczyc, Magdalena Knotowicz, Wiktoria Mróz.

W kategorii klas IV-VIII nagrody otrzymały: Wiktoria Judczyc oraz Natalia Tabuła.

 

Tego samego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły do szkoły ubrane na niebiesko – w kolorze UNICEF i wspólnie zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są".

                   

Koordynatorami wszystkich działań były panie: Edyta Koszałka - Rzecznik Praw Ucznia  oraz Joanna Mazurek – pedagog szkolny.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały do występu: pani Barbara Werner i pani Magdalena Mazurek.