„BEZPIECZNE WAKACJE” – EDUKACYJNE SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

Zdjęcia

           Zbliża się czas wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Spotkanie edukacyjne miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.

            Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia. Przypomnieli również, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ważnym elementem spotkania było przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

           Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do funkcjonariuszy policji.