MŁODZI POLONIŚCI NA START!

 

Zdjęcia

Wakacje za pasem, a my podsumujmy wiosenne zmagania naszych uczniów w potyczkach związanych z szeroko rozumianą literaturą.

       W maju, III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji K.K.Baczyńskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową w Stawie zajęła Carmen Matuszyńska – uczennica klasy 7b, natomiast Gabriela Kruk z klasy 6 otrzymała wyróżnienie.

       Ostatnim konkursem, do którego zgłosiliśmy swój akces w bieżącym roku szkolnym był Gminny Konkurs Literacko – Muzyczny Realista zawsze trzeźwy, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Uhrze. Konkurs polegał na napisaniu tekstu piosenki do znanej melodii. Martyna Pajer z klasy 7b okazała się najlepszym twórcą – zajęła I miejsce, otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Uczniów do konkursów przygotowała polonistka – Justyna Dederko. Młodym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy :)