ORGANIZACJA SZCZEPIEŃ W SZKOŁACH – INFORMACJA DLA RODZICÓW

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły sa infromacje dotyczace m.in zakresu zadań dykrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień.

Wraz z materiałami informacyjnymi do szkół został przesłany list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.Minister Zdrowia zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczęństwo i skuteczność. Wskazał, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12 roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej. Podkreślił, że działaania niepożądane wśród nastolatków w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych, jakie pojawiają się u osób po 18 roku życia i starszych. Zazwyczaj mają one łagodny chcarkter i obejmują: ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, gorączkę, zmęczenie, ból głowy, mięsni i stawów.

Oddzielny materiął został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.

Uwaga!

Wszystkie inforacje przygotowane przez MEiN zostały zamieszczone w zakładce: "Dla rodzica".