KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Zdjęcia

Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Członek Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Więźniów Politycznych pan Zygmunt Matczuk, Sekretarz Zarządu Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Więźniów Politycznych pan Mirosław Mysiak, Radny i sołtys wsi Strupin Duży pan Andrzej Jagnicki, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Maria Jagnicka. Przedstawiciele Rady Rodziców: pan Henryk Socha, pani Anna Pajer i pani Iwona Romanek.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęto złożeniem kwiatów oraz zapaleniem znicza pod tablicą upamiętniającą ppor. Wiktora Karamacia.

Pani dyrektor szkoły Ewa Grusza zaangażowała do współpracy społeczność lokalną, by w szczególny sposób uczcić patrona naszej szkoły. Dzięki pomocy sołtysa i radnego Strupina Dużego  pana Andrzeja Jagnickiego oraz pana Lecha Radzichowskiego  tego dnia mogliśmy być świadkami odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej wielkiemu polskiemu poecie Władysławowi Broniewskiemu.

Zebrani goście oraz uczniowie wysłuchali przemówienia dyrektor szkoły pani Ewy Gruszy i o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski, biorąc udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie uczniowie klasy VII szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Małgorzaty Mielniczuk, Emilii Wesołowskiej, Anny Gajewskiej oraz Beaty Wawerskiej rozpoczęli akademię, która miała charakter Koncertu dla Niepodległej Polski. Kolejno uczniowie śpiewali utwory muzyczne związane z najważniejszymi wydarzeniami na przełomie 1918 – 2018 roku:

 • „Rozkwitały pąki białych róż” – Bartłomiej Miszczuk
 • „Hej, hej ułani” – Marta Nafalska i Karolina Semeniuk
 • „Umówiłem się z nią na 9” – Wojciech Olewiński
 • „Tylko we Lwowie” – Uczniowie z klasy III
 • „Ta ostatnia niedziela” – Uczniowie z klasy I
 • „Siekiera, motyka” – Natalia Kłysz
 • „Deszcze niespokojne” – Mariusz Ciećka
 • „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” – Uczniowie z klasy II
 • „Dziwny jest ten świat” – Martyna Pajer i Klaudia Semeniuk
 • „Barka” – Nikola Momot, Wiktoria Zalichta, Wiktoria Kudrzycka
 • „Krakowski spleen” – Luiza Baniewicz
 • „Mam biało–czerwone serce” – Natalia Kłysz i Wojciech Olewiński.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się wręczeniem kwiatów na ręce pana Zygmunta Matczuka oraz wręczeniem dyplomów przez panią dyrektor Ewę Gruszę wszystkim uczestnikom koncertu.