JASEŁKA SZKOLNE

Zdjęcia

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów  pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 19 grudnia 2018r. o godzinie 10.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: Pani Dyrektor Ewa Grusza, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi technicznej, dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie szkoły i zaproszeni goście: Ksiądz Andrzej Majchrzak - Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego  w Chełmie,  Radny Gminy Chełm - Pan Andrzej Jagnicki, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strupinie Dużym - Pani Maria Jagnicka, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy z klasy I i III oraz wokaliści z klasy Va - Bartłomiej Mizczuk i Vb - Martyna Pajer pod czujnym okiem pani Marioli Trynieckiej, Marty Zapory i Renaty Szumiło.

 

W jasełkach pt. „ Gdy się rodziłeś Panie”, publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak do nich i małego Jezusa przybyli liczni goście nawet tak honorowi jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami: „Mur”, „Śpij Jezusku”, „Przybieżeli do Betlejem” itp.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.          

 

Po przedstawieniu organizator konkursu na najlepsze ozdoby choinkowe pani Elżbieta Mulak oraz pani dyrektor Ewa Grusza wręczyły nagrody laureatom.