NIEZWYKŁA LEKCJA W NARNII - REALIZACJA ZADANIA Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

Zdjęcia

Uczniowie klasy IV po raz drugi mogli zmierzyć się w czasie gry edukacyjnej w ramach innowacji pedagogicznej „Bawię się i uczę…”.  Tematyka zadań związana była z poznaną na lekcjach języka polskiego lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. W niezwykłej scenerii sali gimnastycznej uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego: rozwiązywanie krzyżówki, odgadywanie postaci po atrybutach oraz wojna na części mowy. Dodatkową atrakcją były zadania ze słownikami, gdzie uczniowie musieli odszukać właściwe słowa, które tworzyły rozwiązanie.

Z matematyki trzeba było zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi działań pisemnych – uczniowie musieli odczytać za pomocą czytnika kodów QR, o jakie działanie chodzi i szybko wykonać poprawne obliczenia oraz odpowiedzieć na pytania w grze typu „Milioner”.

Niezwykle atrakcyjna okazała się pomoc ekspertów, ponieważ tym razem zwycięzcy poprzedniej gry przygotowali i nadzorowali część zadań.

Zajęcia te przeprowadzone były w ramach lekcji otwartej, a przygotowane zostały przez koordynatorów innowacji Małgorzatę Mielniczuk, Edytę Koszałkę i Beatę Wawerską.