SPOTKANIE Z BOGAMI I NIEZWYKŁYM PSEM – WYCIECZKA KLASY VB DO TEATRU I KINA

Zdjęcia

 

28 lutego 2019 roku uczniowie klasy Vb pod opieką pań Urszuli Rudnik i Małgorzaty Mielniczuk obejrzeli spektakl pt. „Ścieżkami bogów przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia, a zaprezentowany w CHDK Chełm.

Uczniowie w niezwykle ciekawej formie zapoznali się z wieloma postaciami i wątkami z mitologii greckiej. Na scenie zobaczyliśmy pomysłowo splecione ze sobą fragmenty mitów. Bohaterką tej wędrówki była postać współczesnej dziewczyny Heleny, która odbywa ciekawą podróż do starożytnej Hellady. Po drodze spotyka między innymi Syzyfa, uwięzioną w Hadesie Persefonę, przykutego do skały Prometeusza oraz Ariadnę, która właśnie wyprowadza z labiryntu ukochanego Tezeusza.

Jest świadkiem tragicznej historii Dedala i Ikara, poznaje Narcyza i ucieka wraz z Odyseuszem przez groźnym Polifemem. Jej wędrówka w kierunku wyroczni delfickiej kończy się szczęśliwie. Bohaterka spotyka Pytię i dowiaduje się, jak wrócić do swoich czasów. Udaje jej się przekonać Zeusa, by pozwolił jej wrócić do świata, w którym czeka na nią prawdziwe życie.

Następnie uczniowie udali się do kina na piękny rodzinny film   „O psie, który wrócił do domu” w reżyserii Charlesa Martina Smitha. Jest to opowieść  o wesołej  suczce  Belli, która ma do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma żadnych granic, których nie da się pokonać. Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg odmieni jego życie na lepsze....

Dla uczniów klasy Vb była to doskonała okazja do realizacji treści z podstawy programowej języka polskiego oraz integracji zespołu klasowego.