BĄDŹ AKTYWNY, A NIE AGRESYWNY

Zdjęcia

 

Nasza szkoła promuje zdrowy styl życia oraz przeciwdziałała przemocy i agresji. 26 luty 2020 r. przebiegał pod hasłem „Bądź aktywny a nie agresywny”.

 

Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodym ludziom, jak negatywne skutki może nieść przemoc, a także edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy.

Organizatorom zależało także na poszerzeniu wiedzy w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Krystyna Sawicka - Starszy Wizytator Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie, asp. Mariusz Adamek, mł. asp. Katarzyna Kaszuba - przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, p. Dariusz Wyrostek - brązowy medalista Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness z 2018 roku i specjalista do spraw żywienia.

W tym dniu uczniowie z klasy VI B witali wszystkich wchodzących do szkoły rozdając ulotki promujące zdrowy styl życia. Przekazywali również foldery z wykazem instytucji, do których można się zwrócić aby uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia. Symbolem akcji było znajdujące się na korytarzu szkolnym drzewo, na którym wszyscy chętni zapisywali słowa
o przyjaźni i pokoju wśród ludzi.

Na apelu podsumowującym działania szkoły mł. asp. Katarzyna Kaszuba przedstawiła  czym jest agresja i przemoc, jak je właściwie rozładować oraz opowiedziała o skutkach, jakimi kończą się skierowane przeciwko innym osobom akty agresji. Poruszono również temat sposobów rozwiązywania konfliktów oraz poszanowania cudzej własności.
Następnie pan Dariusz Wyrostek opowiedział jaki jest odpowiedni schemat żywienia oraz pokazał w jaki sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia aby nie zrobić sobie krzywdy. Rozstrzygnięto konkurs profilaktyczny „Bądź aktywny a nie agresywny”.

W kategorii klas I- III nagrody otrzymali:

  • I miejsce – Natalia Dejneka
  • II miejsce – Wiktoria Mróz
  • III miejsce – Oliwia Jabłońska

W kategorii klas IV-VIII nagrody otrzymali:

  • I miejsce - Karmen Matuszyńska
  • II miejsce - Błażej Pajer
  • III miejsce – Michał Hurko

Laureaci otrzymali dyplomy, oraz bardzo atrakcyjne nagrody, a prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała Kodeks Klasowy, który zawiera zasady, którymi uczniowie powinni kierować się przez cały rok, aby ich relacje układały się w sposób prawidłowy.

Organizatorami były : p. Joanna Mazurek, p. Justyna Dederko, P. Beata Białowąs